В Україні запустять "гарячу лінію" для запобігання самогубствам
flickr.com/splorp

В Україні запустять «гарячу лінію» для запобігання самогубствам

МОЗ спільно з громадськими організаціями, які працюють у сфері психічного здоров’я, планують відкрити національну телефонну лінію задля емоційної підтримки та запобіганню суїцидам. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Проект «Лінія життя. Україна» має на меті психологічно допомогти громадянам, які потрапили у складні життєві ситуації.

Проект має на меті знизити тривожну статистику, згідно з якою Україна входить до 25-ти країн світі з показниками суїцидів. Крім того, зазначені показники є одними із найвищих в Європі.

Як пояснюють в МОЗ, емоційну кризу в державі посилюють воєнні дії на її сході.

«Самогубство – це трагедія, яка стосується не лише однієї людини, а й рідних і усього народу. Формуючи розуміння проблем цих людей та налаштованість їм допомогти, можна реально запобігти самогубству. Я дуже вдячна громадським організаціям, які сьогодні працюють разом задля порятунку українців», – зазначила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

На чолі проекту буде міжнародний експерт Піт Шмігель. Це колишній генеральний директор ГО «LifelineAustralia» – гарячої лінії, яка щороку надавала емоційну підтримку понад 1 млн австралійців.

«Важливо також, що у нас є спільне бачення проблеми і шляхів її подолання: представники неурядових організацій погоджуються, що для підтримки більшої кількості людей потрібен комплексний підхід на національному рівні», – зауважив він.

За його словами, в Австралії національна «гаряча лінія» рятує до 50 тисяч життів кожного року.

«Коли українці в кризовому стані телефонуватимуть на «Лінію життя», ми хочемо, щоб вони знали, що до них віднесуться з повагою, їх вислухають і почують (на жаль, іноді слухати і чути – це різні речі), підтримають, що їхня ситуація не є безнадійною і в подальшому їм є куди звернутись за допомогою. Ці невеликі акти співчуття часто рятують життя», – запевнив експерт.

Зараз учасники проекту та його партнери працюють над розробкою плану. Також встановлюється співробітництво з міжнародними донорськими спільнотами.

У світі такого роду лінії працюють 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Їхня робота передбачає безкоштовні дзвінки, анонімність, єдиний контактний номер, максимальну емпатію до того, хто потребує підтримки.