В Україні з'явиться Вищий суд з питань інтелектуальної власності
flickr.com/joegratz

В Україні з’явиться Вищий суд з питань інтелектуальної власності

Петро Порошенко підписав указ про створення в Україні Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Про це повідомляє Deutsche Welle. 

Відповідний указ оприлюднено на сайті Глави держави. «Створити Вищий суд з питань інтелектуальної власності з місцезнаходженням у місті Києві. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування заходів, пов’язаних із реалізацією цього указу», — йдеться в документі.

Створення Вищого суду з питань інтелектуальної власності передбачали норми закону «Про судоустрій і статус суддів», який був прийнятий влітку минулого року. Він набув чинності 30 вересня 2016 року, згідно з його вимогами, суд мав бути створений протягом наступних 12 місяців, тобто до 30 вересня цього року.

Вищий суд з питань інтелектуальної власності діятиме як суд першої інстанції. Його рішення підлягатимуть оскарженню лише в Касаційному господарському суді. Відповідно до закону, суддями Вищого суду зможуть стати особи, які, крім проходження кваліфікаційного оцінювання, мають не менш як п’ятирічний досвід професійної діяльності у сфері інтелектуальної власності (робота патентним повіреним чи адвокатом).

Сьогодні Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності.