Вчора Миколаїв, сьогодні Харків: масове отруєння у школі через розпилення невідомої речовини
ДСНС

Вчора Миколаїв, сьогодні Харків: масове отруєння у школі через розпилення невідомої речовини

За медичною допомогою до бригад швидкої медичної допомоги звернулось 37 учнів.

Як повідомляє ДСНС, близько 12:00 на другому поверсі загальноосвітньої школи № 3 у місті Харкові було розпилено балончик з невідомою речовиною. Школярі звернулися до медиків зі скаргами на слабкість та утруднене дихання.

«Серед симптомів – слабкість та утруднене дихання, а також бліда шкіра. Причини нездужання зараз з’ясовують. Діти забезпечені всіма необхідними медикаментами», — повідомила в.о. начальника Управління охорони здоров’я ХОДА Галина Сіроштан.

Наразі спеціалістами ДСНС проведено відповідні заміри, небезпечних речовин не виявлено, роботи по обстеженню будівлі школи завершено. Життю дітей загрози немає. Причини події встановлюються.

Фото: ДСНС

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Twitter повідомила, що, ймовірно, діти отруїлися перцевим газом. Серед постраждалих 3 дітей знаходяться в стані середньої тяжкості, 1 – у тяжкому стані.

Після вчорашнього випадку в Миколаєві, коли через розпилення речовини до лікарні потрапило 39 дітей, в ефірі «1+1» міністр освіти і науки Лілія Гриневич наголосила, що це вже тенденція і необхідно відпрацьовувати в школах механізм евакуації:

«Навчальний процес буде тривати. Але для нас взагалі дуже тривожна ця тенденція — розпилювання якоїсь речовини, яка так впливає на здоров’я дитини. Це означає, що є певна проблема безпеки або якоїсь необережності. Зрозуміло, що і поліція буде досліджувати цей випадок, що це за речовина. Тому що це не перший випадок. Так само 8 травня під час лінійки відбулася подібна ситуація. Ми говоримо з керівниками навчальних закладів і з керівниками департаментів освіти, що вони повинні дуже чітко відпрацювати механізм евакуації для того, щоб зберегти здоров’я всіх дітей, тому що непередбачувані обставини бувають», — сказала Гриневич.