Як в Україні підніматимуть народжуваність: муніципальна няня і бебі-бокси
facebook.com/volodymyrgroysman/

Як в Україні підніматимуть народжуваність: муніципальна няня і бебі-бокси

Кабінет міністрів України запроваджує з 1 січня 2019 року низку ініціатив для підтримки материнства та дитинства, серед яких виплати компенсацій за найм няні та надання допомоги у вигляді бебі-боксів.

Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду.

Так, Уряд вводить традицію забезпечення новонароджених спеціальним бебі-боксом, в якому буде зібрано речі, потрібні для перших тижнів життя немовляти. Комплект будуть надавати батькам у пологовому будинку. Його вартість складатиме 5 тисяч гривень.

«Кожна дитина отримає від держави бебі-бокс, зібраний з любов’ю, аби на перших етапах життя у мами було все, аби доглядати дитину. Це традиція, яку ми запроваджуємо для підтримки народжуваності. Сотні тисяч родин отримають таку додаткову цільову підтримку», — сказав Прем’єр-міністр.

Ще одна ініціатива Уряду спрямована на підтримку матерів, які працюють. З січня наступного року вводиться поняття найму «муніципальної няні». Оплата її послуг буде частково компенсована з бюджету.

«Приймаємо рішення спільно з органами місцевого самоврядування, вводимо поняття «муніципальна няня» – з 1 січня. Коли наймаєте няню, держава буде компенсувати щомісяця витрати в зарплаті, аби дитина була доглянута», — прокоментував Володимир Гройсман.

За його словами, якщо родина чи мама найматиме няню, їй компенсують близько 1500 грн щомісяця до досягнення дитиною 3-річного віку.

Джерело: Twitter Володимира Гройсмана