З полону на Донбасі звільнили українського бійця
facebook.com/iryna.gerashchenko

З полону на Донбасі звільнили українського бійця

Сьогодні, 24 січня, з полону звільнили з полону на Донбасі українського військового Романа Савкова. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням Facebook-сторінку Президента України Петра Порошенка. 

Щойно особисто привітав звільненого з полону старшого солдата 92-ої бригади Романа Савкова, якого полонили під Красногорівкою», — написав він.

Представниця України у Тристоронній групі Ірина Геращенко зауважила, що пораненого Савкова утримували в Макіївській колонії. У чоловіка цукровий діабет, оскільки йому не давали ліків, спостерігається значне погіршення здоров’я.

За її словами, Савков тепер проходитиме лікування у військовому госпіталі, а українська влада продовжить боротьбу за звільнення інших українців.

«Роман Савков потрапив до терористів важко пораненим. В Макіївській колонії йому не давали ліків, хоча він потребував спеціального лікування й мав загострення цукрового діабету. Сьогодні, завдяки зусиллям президента Порошенка, його команди, мінської групи Романа Савківа звільнено з ОРДО. В швидкій його везуть на Київ. Вже завтра Роман обніме маму і друзів. З ним вже говорили телефоном Президент, привітав воїна на волі. І Мама», — підсумувала Геращенко.

Зазначимо, Савкова обміняли на жінку, яка вчинила злочин проти України і яку президент Петро Порошенко помилував заради звільнення українських заручників. Домовленість про обмін Надії Козлової на Романа Савкова була досягнута 10 січня.

Козлова була засуджена районним судом Бахмута до 14 років позбавлення волі за умисне вбивство двох нацгвардійців. За версією слідства, жінка підірвала в їхньому автомобілі гранату, яку знайшла у будинку свого брата. Тоді їй було 19 років. Козлова в одеській колонії народила дитину.