За кошти НАТО чотирьом постраждалим під час АТО військовим закупили медичні пристрої

Четверо учасників АТО, які отримали каліцтва під час виконання завдань у зоні проведення спецоперації на Донбасі, одержали допоміжні медичні пристрої, закуплені за кошти трастового фонду НАТО з медичної реабілітації. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Для чотирьох військових закупили спеціальні рукавиці і гачки до протезів рук на суму 30,9 тисяч євро. Церемонія передання відбулася у четвер, 18 січня, у Києві.

«У рамках цього трастового фонду із допомоги Україні за останні 1,5-2 роки НАТО закупило і передало різним українським медичним закладам спеціальне реабілітаційне обладнання на суму близько 280 тисяч євро. Ми намагаємося допомагати безпосередньо людям: це і реабілітація через спорт, і конкретне обладнання та допоміжні засоби», — зазначив керівник офісу Агентства НАТО з підтримки і постачання в Україну Василь Литвинчук.

Своєю чергою, керівниця проекту трастового фонду НАТО з медичної реабілітації в Україні Наталія Мельниченко наголосила, що важливо не лише закуповувати протези за кордоном, але й розвивати протезну сферу в Україні.

«Разом з Українським інститутом протезування Харківським національним університетом радіоелектроніки ми організували 2-річну освітню програму для протезистів-технологів, які після курсу отримають дипломи міжнародного стандарту», — зауважила вона.

Очікується, що через 6 років в Україні поширюватиметься акредитована програма.