Закон про амністію для учасників АТО завтра набуде чинності

Закон «Про амністію у 2016 році», кілька днів тому підписаний Петром Порошенком, оприлюднили в газеті «Голос України», таким чином, завтра він вступає в силу. Про це повідомляє УНН. 

Нагадаємо, 2 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон «Про амністію у 2016 році», який зокрема дозволяє вийти на волю учасникам АТО, що відбувають покарання за неважкі злочини.

Відповідно до закону, від відбування покарання у вигляді позбавлення волі звільняються особи, що скоїли умисний злочин, який не є тяжким або особливо тяжким, а також ті, кого визнали винними в скоєнні з необережності не особливо тяжкого злочину.

Також закон стосується осіб, щодо яких суди вже розглянули кримінальні справи за вказані злочини, але вироки проти яких не вступили в законну силу. Якщо ці особи на момент вчинення злочину були неповнолітніми, вагітними, мали неповнолітніх дітей чи дітей-інвалідів, на них поширюється амністія. Амністувати також можна інвалідів I-III груп та хворих на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД, якщо щодо них іще не вступили в силу вироки судів.

Від відбування покарання також звільняються особи, засуджені за не особливо тяжкі злочини, (за винятком злочинів проти порядку несення військової служби), якщо вони захищали суверенітет, незалежність, територіальну цілісність України, безпосередньо брали участь в АТО, отримали статус учасника бойових дій.

Як зазначається у документі, основними критеріями для застосування амністії є незначна суспільна небезпека вчинених правопорушень, а також об’єктивні чинники — важка хвороба, похилий вік.