Запущено перший в Україні публічний банк пуповинної крові
УНІАН
Cтарт роботи першого публічного (донорського) банку пуповинної крові в Україні, в агентстві УНІАН, у Києві, 21 вересня 2017 р.

Запущено перший в Україні публічний банк пуповинної крові

Благодійний фонд «Банк життя» запустив перший в Україні публічний банк пуповинної крові. Про це повідомляє інформаційне агентство Інтерфакс-Україна. 

За повідомленням агентства, президент благодійного фонду Ярослав Ісаков зазначив на прес-конференції в четвер, що наразі у розпорядженні банку є 100 зразків пуповинної крові. Їх прямо під час конференції передав представник європейської мережі FamiCord Якуб Баран.

«Ці зразки внесені до міжнародного реєстру. Фактично, з сьогоднішнього дня «Банк життя» є банком-оператором. Незабаром — після передачі зразків і реєстрації інформації про їхній фенотип на сайті фонду, інтеграції в європейські мережі — вони стануть доступні нашим пацієнтам», — зазначив Я. Ісаков.

Він розповів, що на першому етапі роботи банку планується зібрати 500 зразків пуповинної крові. Після цього з’явиться можливість сертифікувати валідацію цих процесів, додав він. За його словами, другий етап роботи передбачає збір 24 тисяч зразків. Така кількість дасть можливість забезпечити потреби більшості українських пацієнтів, яким потрібна трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин.

ГСК — це стовбурові клітини, здатні перетворюватися на клітини крові й імунної системи. Їх використовують у лікуванні низки хвороб крові, імунних, а також неврологічних захворювань. Окрім пуповинної крові, ГСК містяться також у кістковому мозку, однак пуповинна кров у цьому випадку має низку переваг. Щорічно в Україні діагностують близько 7 тисяч випадків лейкемії. Близько 50% таких пацієнтів необхідна трансплантація, при цьому половина з них потребує неспорідненого донора.

Наразі європейський публічний банк пуповинної крові FamiCordGroup, створений у 2011 році, має 3,6 тисяч донорських зразків.