Змінюються правила вступу на медичні спеціальності

Змінюються правила вступу на медичні спеціальності

Для вступу на медиків у 2019 році зміняться конкурсні предмети зовнішнього незалежного оцінювання. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

Якщо раніше від абітурієнтів для вступу на медичні спеціальності вимагали сертифікати ЗНО з біології, хімії або математики, то під час вступної кампанії-2019 діятиме нововведення щодо ЗНО для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» і «Педіатрія».

«Перший (сертифікат ЗНО, — ред), традиційно, українська мова, другий на вибір – біологія або хімія, третій – це новинка – фізика або математика», – повідомив Лінчевський.

Як повідомили в МОЗ, успішність у вивченні математики та фізики означає здатність учня до аналітичного й логічного мислення, розуміння того, як працюють алгоритми.

“Введення  фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику», — зазначає Лінчевський.

Крім того, для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія», абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.