Звільнено головного психіатра Міноборони, ймовірно, за коментар стосовно бійців АТО
gvkg.kiev.ua
Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військово-клінічний госпіталь»

Звільнено головного психіатра Міноборони, ймовірно, за коментар стосовно бійців АТО

Міністр оборони України Степан Полторак відсторонив від виконання службових обов’язків головного військового психіатра України Олега Друзя. Про це очільник Міноборони повідомив на своїй сторінці у Facebook. 

«Щойно прийняв рішення про відсторонення від посади начальника клініки психіатрії Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь» полковника Олега Друзя у зв’язку з незадовільним виконанням службових обов’язків та призначив службове розслідування», — заявив Полторак.

Імовірна причина такого рішення — вчорашні висловлювання Друзя на засіданні комітету з питань охорони здоров’я. Як повідомляє InfoResist, головний психіатр Міноборони, виступаючи на засіданні комітету, висловив думку, що учасники бойових дій після повернення до мирного життя можуть бути загрозою як для власних сімей, так і для всього суспільства. Під час виступу Друзь демонстрував слайди, де було, зокрема, вказано, що 93% колишніх учасників бойових дій «соромляться або заважають виявленню психічних проблем».

Як ідеться у повідомленні, у відповідь на виступ Олега Друзя ветерани АТО запустили в соцмережах хештег #1_з_93%, аби привернути увагу до заяв психіатра.