Антикорупційний суд та ринкові ціни на газ: МВФ назвав умови для виділення траншу Україні
minfin.com.ua

Антикорупційний суд та ринкові ціни на газ: МВФ назвав умови для виділення траншу Україні

Міжнародний валютний фонд наполягає на ухваленні Україною закону про Антикорупційний суд та на встановлення цін на газ ринкового рівня. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман наголосив, що ухвалення закону про Антикорупційний суд і виконання обіцянок щодо приведення цін на газ до ринкового рівня є основними умовами завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду для України та виділення траншу кредиту. Він зазначив, що впровадження ринкових цін на газовому ринку має на меті уникнення штучної сегментації ринку окремо для домогосподарства і окремо для промисловості.

Люнгман виділив й інші завдання, зокрема, збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримки конкурентоспроможності української економіки. Він також закликав в політиці підвищення заробітних плат орієнтуватися на зростання продуктивності праці, адже надмірне збільшення зарплат зашкодить стабільному зростанню.

Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції. Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, зокрема, у процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції органу, та загалом складений так, що за ним створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.