Чехія вдвічі збільшила квоти для українських працівників
flickr.com/kojotisko

Чехія вдвічі збільшила квоти для українських працівників

Чеський уряд більше, ніж вдвічі збільшив квоти на прийом працівників з України. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Twitter міністра закордонних справ країни Мартіна Стропніцького.

Так, уряд збільшив квоту з 9600 до 19600 місць для українських робітників.

«За пропозицією МЗС Чехії уряд сьогодні вирішив збільшити видачу дозволів на роботу для працівників з України з 9 600 до 19 600 на рік», — написав Стропніцький.

Міністр наголосив, що це реакція уряду на проблеми роботодавців щодо браку робочої сили. Глава зовнішньополітичного відомства додав, що зміна моделі трудової міграції в Чехії меншою мірою вплине на мігрантів з Монголії та Філіппін.

Зазначимо, що згідно із методологією Євростату Чеська Республіка має найнижчий рівень безробіття в Європейському Союзі — 2,3%. Однак місцеві компанії вважають дефіцит робочої сили серйозною проблемою.

Нагадаємо, раніше посол України в Чехії Євген Перебийніс заявляв про плани Праги збільшити квоти для українців. За його словами, наразі система отримання дозволу на роботу в Чехії для українців була надзвичайно складною, через що виникали нелегальні схеми через Польщу. Остання приймає на роботу українців без спеціальних дозволів.