Через українських заробітчан Литва вводить квоти для іноземних працівників
BALTNEWS.lt

Через українських заробітчан Литва вводить квоти для іноземних працівників

Через зростання кількості водіїв та будівельників з України, Литва встановить квоти для іноземних працівників на деякі професії. Про це 16 травня після засідання уряду заявив віце-канцлер Литви Дейвідас Матуленіс, передає Delfi.

Керівництво Литви стурбоване через можливість витіснення литовських робітників з ринку.

«Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила», — заявив Матуленіс.

Віце-канцлер Литви зазначив, що зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників. Минулого року робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи було надано майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. — громадяни України.

При цьому квоти не будуть діяти стосовно спеціалістів з високою кваліфікацією. Конкретні пропозиції щодо квотування іноземних працівників будуть висунуті до жовтня.

Водночас президент Литовської асоціації автоперевізників Linava Ерландас Мікенас заявив, що такі квоти для іноземних працівників можуть створити загрозу бізнесу.

Уряд також вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву — передбачається повернення до системи дозволів на роботу.

З іншого боку, уряд Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії — щодо них будуть застосовуватися вимоги, подібні до тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.