Діаспора США пересилає бібліотеки емігрантів до України
flickr.com/wallboat

Діаспора США пересилає бібліотеки емігрантів до України

Українська діаспора Сполучених Штатів пересилає книги з приватних бібліотек емігрантів до України. Про це повідомляє Радіо Свобода.

У повідомленні йдеться про те, що в рамках проекту «Порятунок друкованої (книжкової) культурної спадщини» книги українських політичних емігрантів волонтери пересилають в Україну. Мова як про видання, які вони забрали з собою під час від’їзду, так і про нову літературу. Нащадки людей, що змушені були виїхати з України, передають зі США приватні бібліотеки своїх батьків, дідусів та бабусь.

Волонтери наголошують, що прагнуть, аби книги знаходили читачів, йдеться не просто про створення ще однієї бібліотеки в Україні. Окремі видання надаватимуть бібліотекам на певний термін. Планується, що книжки будуть мандрувати від читача до читача. «Книги для фахівців з архітектури, мистецтва, медицини, етнографії, інженерії потраплять саме у їхні руки», — йдеться у повідомленні.

Ідея проекту належить американцю українського походження Петру П’ясецькому. Він втілив ідею спільно з львів’янином Андрієм Салюком. На даний момент в Україну вже прийшли кілька десятків посилок з книгами українською, англійською, італійською, французькою, німецькою, португальською мовами зі Сполучених Штатів. Волонтери вже описали близько двохсот книг і почали формувати каталог видань, який буде доступний в інтернеті.

Зазначається, що зараз проект охоплює лише українську діаспору в США. Однак волонтери мають план залучити до нього і українців з інших країн — Канади, Австралії, Бразилії. Цей намір пояснюють тим фактом, що чимало книжок, які зберегли політемігранти, невідомі в Україні.