Головний рабин України пропонує перенести «Марш живих» з Польщі в Україну

Головний рабин України Моше Асман закликав Ізраїль призупинити візити школярів до Польщі на міжнародний «Марш живих», перенісши їх в Україну, через ухвалений Варшавою закон про нацистські злочини. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Jerusalem Post.

На думку Моше Асмана, такий крок має «покарати Польщу», бо через це вона не зможе отримати значні кошти, які під час «Маршу живих» витрачає на території цієї країни ізраїльська молодь.

Він вважає закон, який забороняє фразу «польські табори смерті», антисемітським та спрямованим на те, щоб «змусити мовчати історію та очевидців Голокосту». Головний рабин України також додав, що антисемітизм проти єврейських громад та інституцій у Польщі викликає серйозну стурбованість.

Моша Асман також відмітив, що в Україні є багато місць, де можна було б провести зазначені заходи.

«В Україні багато місць, які підходять для «Маршу живих»: Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Янівський концтабір у Львові та десятки інших місць, де євреї страждали та були знищені під час трагічних подій», — заявив рабин.

Нагадаємо, Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів». Закон передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту та пропаганду «бандерівської ідеології».