Кличко передав меру Тулузи пам'ятник Анні Київській
kiev.klichko.org

Кличко передав меру Тулузи пам’ятник Анні Київській

Столичний мер Віталій Кличко, що наразі перебуває з робочим візитом у місті-побратимі Києва Тулузі, передав мерії французького міста пам’ятник Анні Київській, який встановлять на початку весни на набережній річки Гаронни. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу КМДА.

Пам’ятник, переданий до Франції, є авторською реплікою скульптури, яка з листопада 2016 року стоїть у сквері на Львівській площі у Києві. Він зображає княжну Анну Ярославну, дочку Ярослава Мудрого та дружину короля Генріха І, у десятирічному віці.

«Скульптура, можна сказати, символізує те, що кожна маленька українка в майбутньому може стати королевою», – зазначив під час церемонії передачі пам’ятника куратор проекту «Анна Київська» Федір Баландін.

Мер Тулузи Жан-Люк Муденк подякував київському колезі за візит, а також за розвиток зв’язків між містами-побратимами. Він подарував Кличку золоту медаль Тулузи, на якій вигравіювано всі історичні пам’ятки міста.

«Я щасливий, що наші міста співпрацюють у різних сферах. Нещодавно, наприклад, ми приймали делегацію київських медиків і розвиваємо співпрацю в цьому напрямі. Ми щороку приймаємо школярів із Києва, які приїжджають на відпочинок і оздоровлення. Культура була важливою з самого початку побратимства наших міст. І я дуже вдячний за цей подарунок моєму місту — статую Анни Київської», — наголосив мер Тулузи.

Також у ході візиту Віталій Кличко ознайомився з організацією транспортної системи міста, політикою паркування та велосипедною інфраструктурою. Київський мер відвідав місцевий метрополітен і завод Airbus, крім того, у програму заходу також включено візит на завод із очищення води, де буде презентовано біогаз-проект.

Вчора, 22 жовтня, Клічко взяв участь у відкритті Міжнародного Тулузького марафону, а до цього провів зустріч із українською громадою Тулузької метрополії.