МВФ вважає недосконалим президентський законопроект про Антикорупційний суд

Міжнародний валютний фонд офіційно повідомив українську владу про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на лист голови місії МВФ Рона ван Родена.

Зазначається, що лист було написано на адресу голови адміністрації президента Ігоря Райніна, а його копії надіслані також прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду і деяким посадовцям. Представник фонду категорично виключає можливість того, що МВФ погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд.

Організація має сумнів стосовно того, що цей законопроект дозволить провести незалежний і неупереджений відбір суддів і забезпечити належне функціонування майбутнього Вищого антикорупційного суду. Проте у МВФ виразили готовність допомогти у його доопрацюванні.

«Подання президентом законопроекту про Антикорупційний суд мало стати кроком у правильному напрямі (у питанні боротьби з корупцією). Однак щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії», — йдеться у листі.