МЗС Польщі відреагувало на відкриття Меморіалу Героям Карпатської України
Олександр Ганущин / Facebook

МЗС Польщі відреагувало на відкриття Меморіалу Героям Карпатської України

Сьогодні, 17 жовтня, в МЗС Польщі провели зустріч із українським послом Андрієм Дещицею у зв’язку з участю віце-прем’єра України Іванни Климпуш-Цинцадзе у відкритті меморіалу на честь стрільців Карпатської Січі та напису на ньому про польських окупантів. Про це повідомляють на сайті МЗС Польщі.

Зустріч з послом України Дещицею ініціював заступник міністра закордонних справ Польщі Бартоша Ціхоцького.

«Заступник міністра закордонних справ Польщі висловив своє здивування у зв’язку з участю віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе та інших українських високопоставлених державних чиновників та почесного караулу Збройних сил України в урочистому відкритті меморіального комплексу на честь полеглих стрільців Карпатської Січі у Климеці на Верецькому перевалі 15 жовтня», — йдеться у повідомленні.

МЗС Польщі, зокрема, звертає увагу на таблицю із написом: «Героям Карпатської України, розстріляними польськими та угорськими окупантами у березні 1939 року». На таблиці також зазначено, що розстріл 600 стрільців Карпатської Січі здійснив підрозділ Корпусу охорони кордону.

 «Польща ніколи не окуповувала Україну. Деякі території сьогоднішньої української держави входили до складу Республіки Польща на основі міжнародного права. До тепер не було представлено жодного доказу на підтримку тези про масовий розстріл стрільців Карпатської Січі у березні 1939 року, не згадуючи вже про польську відповідальність у цьому злочині, в якому підозрюють (Польщу — Ред.)», — заявили в МЗС Польщі.

15 жовтня на Верецькому перевалі у Карпатах відкрили Меморіал Героям Карпатської України. На відкритті виступила віце-прем’єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, чий дід Дмитро Климпуш був діячем Карпатської України, комендантом «Карпатської січі».