МЗС пропонує перетинати кордон між Білоруссю та РФ тільки літаками
flickr.com/blgranucci

МЗС пропонує перетинати кордон між Білоруссю та РФ тільки літаками

Сьогодні, 25 вересня, на сайті посольства України в Республіці Білорусь з’явилися рекомендації щодо порядку перетину російсько-білоруського кордону. Українцям радять утриматися від поїздок, пов’язаних з перетинанням кордону між Білоруссю та РФ, крім подорожей авіаційним транспортом. 

Підставою для такої рекомендації у посольстві називають той факт, що РФ, посилаючись на відсутність пунктів пропуску через російсько-білоруський кордон, заборонила перетинати його громадянам третіх країн (крім Росії та Білорусі). У Міністерстві закордонних справ РФ повідомили, що з 15 травня 2017 року російська сторона провадить прикордонний контроль повітряних суден, які прибувають до Російської Федерації з території Республіки Білорусь, а також рухаються у зворотньому напрямі.

Також зазначається, що за інформацією МЗС Білорусі, з огляду на те, що між Білоруссю та РФ відсутні чинні угоди про пункти пропуску, рішень про встановлення пунктів пропуску на білорусько-російській ділянці кордону не приймалось, а прикордонний контроль на цій ділянці не здійснюється.

У зв’язку з усім зазначеним, Посольство України в Білорусі рекомендує українським громадянам перетинати російсько-білоруський кордон виключно авіатранспортом. Також у посольстві ще раз звертають увагу на небезпеку при плануванні поїздок до Росії, агресія якої проти України триває з 2014 року.