МЗС радить українцям не їхати на Гаваї через вулкан
realist.online

МЗС радить українцям не їхати на Гаваї через вулкан

Геологічна служба США оголосила червоний рівень небезпеки через виверження вулкана Кілауеа. У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України радить українцям найближчим часом не їхати на Гавайські острови.

Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.

«У зв’язку з активізацією вулкана Кілауеа (Гаваї, США) та підвищення Геологічною службою США рівня тривоги до червоного, Міністерство закордонних справ України рекомендує громадянам України, які планують відвідати Гаваї, утриматися найближчим часом від поїздок до зазначеного регіону. Тим громадянам, які вже перебувають на Гаваях, рекомендуємо відслідковувати повідомлення місцевих органів про розвиток ситуації, дотримуватися інструкцій місцевих рятувальних служб, а також враховувати можливі зміни у русі сухопутного та повітряного транспорту, який може зазнавати змін», – йдеться у повідомленні.

«Червоний рівень небезпеки, об’явлений Геологічною службою США, означає, що виверження вулкана є майже неминучим. Активність вулкана може посилитися щомиті й супроводжуватиметься новими викидами попелу й газів. Хмари попелу вже піднялися на відмітку до 3,6 тис. метрів над рівнем моря», – заявили дипломати.

У зв’язку з цим відомство додало, що у разі виникнення обставин, які вимагають негайного консульського реагування, українцям рекомендується невідкладно звертатися до Посольства України в США за номером «гарячої лінії» + 1 (202) 322-2616, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38(044) 238 16 57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Фото: realist.online