МЗС відповіло на утримання Павла Гриба в російському СІЗО
Міністерство закордонних справ / Facebook.com

МЗС відповіло на утримання Павла Гриба в російському СІЗО

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест російській стороні у зв’язку з безпідставним затриманням 25 серпня 2017 року 19-річного громадянина України Павла Гриба. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Міністерство закордонних справ засуджує утримання Павла Гриба в СІЗО міста Краснодар Російської Федерації.

«Міністерство категорично засуджує переслідування російською владою громадян України в Росії та за її межами, безпідставне затримання українців, порушення їх права на справедливий суд і засудження за сфабрикованими політично вмотивованими справами» — йдеться в офіційному коментарі МЗС України.

МЗС вважає недопустимою системну практику порушення російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та Російською Федерацією щодо вчасного інформування про затримання громадян України (протягом 3 днів з моменту арешту). Консулу України не дозволили скористатися правом на відвідання затриманого чи засудженого співвітчизника.

За даними МЗС, ФСБ повідомило Генконсульство України про затримання Гриба рекомендованим листом тільки 31 серпня. Повідомлення надійшло до консульської установи 7 вересня – через 14 днів після арешту.

Міністерство закордонних справ заявило про вимогу невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого Гриба, надати вичерпну інформацію щодо місця, причин та обставин його затримання, умов тримання і забезпечити його негайне повернення в Україну.

Нагадаємо, нещодавно зі зверненням щодо звільнення хлопця виступила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини  Валерія Лутковська.

Як писали у ЗМІ, 27 серпня  про зникнення 19-річного Павла повідомив його батько, співробітник Державної прикордонної служби України Ігор Гриб. За його припущенням, сина ФСБ «виманила» в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною, а потім його затримала.

У Росії Павла Гриба звинуватили у тероризмі.