Об’єкти малої приватизації продаватимуть через «ProZorro.Продажі»

Міністерство юстиції зареєструвало наказ Фонду державного майна про порядок проведення пілотного проекту продажу об’єктів малої приватизації через електронну торговельну систему «ProZorro.Продажі». Про це повідомляє Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) на своєму сайті.

За словами першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, пілотний проект із продажу об’єктів малої приватизації готувався декілька місяців.

“Це надважливий крок у розвитку ProZorro.Продажі. Ми вже продаємо через електронні аукціони активи збанкрутілих банків, майно державних і комунальних підприємств, матеріали і обладнання, які були у вжитку, і навіть права оренди. Відтепер в системі з’являться ще й об’єкти, якими керує Фонд державного майна”, — зазначив він.

Відповідно до чинного “Закону про приватизацію”, до об’єктів малої приватизації відноситься майно державних підприємств як самостійних суб‘єктів господарювання із середньою чисельністю працівників не більше 100 осіб. Крім того, до цієї категорії відноситься окреме індивідуально визначене майно із земельними ділянками державної власності, на яких воно розташоване. Сюди зараховують також об‘єкти незавершеного будівництва, законсервовані об‘єкти та будівлі соціально-культурного призначення — крім тих, що не підлягають приватизації.

Здебільшого йдеться про продаж нежитлових і складських приміщень, які знаходяться на балансі невеликих державних підприємств. Зокрема, до переліку виставлених на продаж об’єктів увійшли майнові комплекси пансіонатів і баз відпочинку, автомобілі, що були у вжитку, баштові крани, нежитлові будівлі, складські приміщення.

Для Фонду державного майна запуск такого проекту — це можливість значно підвищити ефективність реалізації об’єктів. Аукціони з продажу об’єктів в рамках пілотного проекту проводитимуться за стандартами, критеріями і технологією електронної системи ProZorro.Продажі. Однак загальна процедура продажів Фонду державного майна не залишиться без змін.

“Ми бачимо, як стрімко система розвивається. Бачимо, що відкриті та прозорі електронні аукціони дозволяють швидко продавати майно за ринковими цінами. Тому ми впевнені, що проект щодо електронних продажів об’єктів малої приватизації буде успішним”, — зазначив заступник голови Фонду держмайна Юрій Нікітін.

Як інформує Інтерфакс-Україна, 7 вересня Кабінет Міністрів України на засіданні схвалив використання системи електронних торгів «ProZorro.Продажу» для реалізації активів держпідприємств.

Де-факто система працює  з вересня 2016 року. На її майданчиках уже продано майно на суму 2,7 млрд грн. Можливості системи дозволяють щорічно реалізовувати майно лише держпідприємств на суму 7 млрд грн.