Олега Сенцова в Росії перевозять у іншу колонію

Засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова етапують до іншої колонії. Про це стало відомо з листа, якого він написав московській правозахисниці Зої Свєтовій, повідомляє Радіо Свобода.

У листі Сенцов розповів, що його етапують в колонію Ямало-Ненецького автономного округу на півночі Росії. «Вивезли різко з Якутії і везуть в Ямало-Ненецький автономний округ. А там тільки одне місце для відбування покарання — це легендарні Харпи», — йдеться у тексті листа, оприлюдненого російською правозахисницею.

Сенцов припускає, що його перевозять через активну підтримку з боку активістів і політиків. Йдеться, зокрема, про спробу Павла Клімкіна додзвонитися до українського політв’язня у його День народження, а також про візит до Якутська, де Сенцова утримували раніше, учасниць групи «Pussy Riot».

9 вересня з’явилась інформація, що українського режисера етапували з колонії в Якутську до Іркутська. Пізніше надходили повідомлення, згідно з якими Сенцова перевели до Челябінська. Однак у Челябінському слідчому ізоляторі цю інформацію спростували.

Нагадаємо, Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали у травні 2014 року представниками російських спецслужб в окупованому Криму. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Жоден із них не визнав себе винним в інкримінованих злочинах.