ПАРЄ схвалила резолюцію щодо гуманітарних наслідків воєнних дій на Донбасі
facebook.com/iryna.gerashchenko

ПАРЄ схвалила резолюцію щодо гуманітарних наслідків воєнних дій на Донбасі

У вівторок, 23-го січня, на січневій сесії у Страсбурзі Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала резолюцію про гуманітарні наслідки війни на сході України з урахуванням поправок української сторони. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку першої заступниці голови ВРУ Ірини Геращенко.

Доповідачем на дебатах про гуманітарні наслідки війни в Україні був представник Литви — депутат Егідіус Варейкіс. Під час виступу він зазначив, що гуманітарна ситуація в Україні викликає тривогу.

Резолюцію підтримало 56 голосів, утрималися — 10, проти — 0.

Були схвалені усі поправки, запропоновані представниками української делегації.

«Я дякую доповідачу Егідмунду Варейкісу за доповідь, за враховані наші поправки і всю інформацію від нас, яку він врахував в цій важливій доповіді», — написала Геращенко.

Вона також зазначила, що в резолюції вперше згадується прийнятий ВР закон про реінтеграцію.

«До речі, в резолюції вперше згадується й проголосований минулого тижня ВР закон про реінтеграцію як такий, який фіксує правду, що сьогодні Донбас окупований РФ, що РФ є країною — агресором. Це поправка української делегації», — зауважила Ірина Геращенко.

facebook.com/iryna.gerashchenko

Крім того, були схвалені поправки щодо вимог негайно звільнити заручників та неприпустимості порушення їхніх прав.

Пройшла поправка українських делегатів з вимогою, що РФ має виконувати всі попередні резолюції, які стосуються окупованого Криму та Донбасу.

Ірина Геращенко також повідомила, що резолюція про підтримку мов регіональних меншин була ПАРЄ прийнята без згадок про Україну.

«Нам вдалося донести залі спекулятивність заяв деяких політиків сусідніх країн щодо закону про освіту», — додала вона.