Письменницю Забужко та волонтерку Зінкевич в Італії нагородили відзнакою за жертовність і гуманізм

Письменницю Забужко та волонтерку Зінкевич в Італії нагородили відзнакою за жертовність і гуманізм

Українська письменниця Оксана Забужко та волонтерка Яна Зінкевич отримали у Римі відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізм. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Укрінформ.

Церемонія вручення відзнак відбулася у суботу, 27 січня, у римському соборі святої Софії Української греко-католицької церкви.

Щорічну відзнаку вручають уже всьоме. Цьогоріч, окрім українок, її лауреатами стали німецька благодійниця Бригітта Вебер, американський історик Тімоті Снайдер та колишній посол Євросоюзу в Україні, голова Представництва ЄС у Ватикані Ян Томбінський.

Яна Зінкевич

У заході взяли участь лауреати відзнаки, глава УГКЦ Святослав Шевчук, голова Комітету із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник та інші члени Комітету: владика Богдан Дзюрах, Олександр Богуцький, Данило Лубківський.

«Усі сьогоднішні кандидати — збірний образ священномученика Омеляна. Це правда про Україну, яка є в поезії Оксани Забужко, інтелектуальній чесності історика Тімоті Снайдера, допомозі та жертовності Яни Зінкевич, братській допомозі та розумінні Яна Томбінського, щедрості до доброти Бригітти Вебер. Їх усіх об’єднав Омелян Ковч», — зазначив Васюнин.

Комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча було засновано у 2010 році. Його Почесним головою був Кардинал Любомир Гузар. Діяльність Комітету здійснюється під патронатом глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука.

Відзнаку імені греко-католицького священика Омеляна Ковча, який в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув у концтаборі Майданек, щорічно вручають за особистий життєвий приклад жертовності та гуманізму, героїчні вчинки у служінні людині та задля примирення і порозуміння між народами.