Польща не зображатиме Меморіал львівських орлят у паспортах
PIVISO / Flickr

Польща не зображатиме Меморіал львівських орлят у паспортах

У нових паспортах Польщі не буде зображення Меморіалу львівських орлят із Личаківського кладовища. Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця у Twitter, посилаючись на повідомлення глави МВС Польщі Маріуша Блащака.

У серпні польські ЗМІ повідомили, що з нагоди 100-річчя незалежності у Польщі випустять паспорти з новим дизайном, на сторінках якого, серед інших зображень, мав бути Меморіал орлят у Львові. 7 серпня Україна висловила незгоду з таким наміром.  Згодом в МЗС заявили, що такі наміри сприйняли як недружній крок, що негативно впливає на розвиток стратегічного українсько-польського партнерства.

«Після розгляду зауважень, які надійшли до міністерства, та рекомендацій експертів з питань, що викликали суперечки, я прийняв наступне рішення: якщо йдеться про Цвинтар львівських орлят, то замість нього була представлена постать Антося Петрикевича,» — заявив глава МВС Польщі.

Як повідомляє lb.ua, таке рішення аргументують бажанням зберегти хороші відносини Польщі та України.

13-річний Антось Питрикевич загинув у бою та став наймолодшим в історії кавалером ордену Virtuti Militari – польського ордену Військової доблесті.

Меморіал львівських орлят – польське воєнне кладовище, частина Личаківського кладовища у Львові.  Там поховані польські учасники боїв, що у 1918-1920 роках воювали проти Західноукраїнської Народної Республіки та більшовиків.