Польська Gazeta Wyborcza запустила україномовний додаток у Вроцлаві
Gazeta Wyborcza

Польська Gazeta Wyborcza запустила україномовний додаток у Вроцлаві

Польська загальнонаціональна газета Gazeta Wyborcza вийде з україномовним додатком у місті Вроцлав. Проект має назву «Привіт Wroclaw». Про це заявила керівник україномовного проекту Магдалена Ногай, повідомляє портал inPoland.

Перший випуск додатка міститиме 16 сторінок і буде розповсюджуватись безкоштовно у місцях, які українці відвідують найчастіше –в українській церкві у Вроцлаві, в інформаційному пункті та місцях для пошуку праці.

Титульна сторінка додатку

«Це не буде перекладена на українську мову Gazeta Wyborcza. Абсолютно ні. Це буде цілком інше видання призначене для українських читачів, де будуть новини, написані для української аудиторії, що мешкає у Вроцлаві», – зазначила Магдалена Ногай.

Вона анонсувала, що у першому номері українці зможуть прочитати про проблеми легалізації перебування в Польщі, історію чоловіка, який приїхав у пошуках праці до Вроцлаву, і його враження від першого дня у новій країні. Також буде розміщена схема міського транспорту, інтерв’ю з головою фундації Ukraina, анонси найближчих подій та інформація про місця для відпочинку з дітьми.

За словами Магдалени Ногай, після виходу першого номера буде прийнято рішення про подальшу долю проекту, періодичність виходу номерів. Якщо на інформаційний продукт буде попит – з’являться наступні випуски.

«Хочемо щоб українцям жилось у Вроцлаві краще, і таким чином стараємось їм спростити процес адаптації», – зауважила керівник проекту.

Зазначимо, що українці – найчисельніша національна меншина у Вроцлаві — 10% усього населення міста. З огляду на це, міська рада раніше призначила уповноваженого з питань українців у місті, а у школах є класи, де викладання ведеться українською мовою.