Росія на Раді безпеки ООН намагалася "проштовхнути" виступ представниці так званої ЛНР

Росія на Раді безпеки ООН намагалася «проштовхнути» виступ представниці так званої ЛНР

Рада Безпеки ООН, яка зібралась для обговорення ситуації на окупованих територіях Донбасу, відхилила на голосуванні пропозицію Росії заслухати «представницю ЛНР».

«Один голос – «за», сім – «проти», сім – утримались. Таким чином, пропозиція запросити Кравченко не була погоджена, оскільки не отримала необхідної кількості голосів», — зазначив головуючий на засіданні постпред Болівії при ООН.

Перед голосуванням представник Росії Василь Небензя заявив, що Кравченко мала змалювати так звану «повну картину» стану справ в Україні, і що засідання насправді зібране не для розгляду ситуації на окупованих територіях Донбасу, а для обговорення «майбутніх виборів» в ОРДЛО.

В свою чергу, представник Швеції від імені групи ініціаторів засідання (Швеції, Нідерландів, Польщі, Великої Британії, США і Франції) наголосив, що виступ представника незаконних формувань створить небезпечний прецедент для роботи Ради Безпеки ООН. Крім того, він назвав незаконними заплановані вибори на окупованих територіях на сході України.

Що стосується «виборів» в псевдореспубліках, вісім держав-членів ООН оприлюднили спільну заяву, в якій засудили проведення на окупованих  територіях східної України так званих «виборів».

«Ми, як держави-члени ЄС, повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо нелегітимні «вибори», заплановані на 11 листопада на територіях, непідконтрольних уряду, так званих «ЛНР» та «ДНР», — йдеться в документі від імені всіх держав.