Сенат Польщі увів кримінальну відповідальність за пропаганду «бандерівської ідеології»
Скріншот відео з засідання

Сенат Польщі увів кримінальну відповідальність за пропаганду «бандерівської ідеології»

Сенат Польщі у ніч на 1 лютого остаточно ухвалив закон про «Інститут національної пам’яті – Комісію з переслідування злочинів проти польського народу і деяких інших законів». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на польське медіа TVP.

Закон передбачає кримінальну відповідальність за висловлювання про причетність поляків до Голокосту та пропаганду «бандерівської ідеології».

Під час голосування сенатори від опозиції пропонували поправки до законопроекту, однак їх не прийняли. Отже, документ без змін тепер відправили на підпис президенту Польщі.

За прийняття законопроекту проголосували 57 сенаторів, 23 висловилися проти і 2 утрималися.

У документі йдеться про відповідальність за створення концентраційних таборів Третього Рейху, геноцид, Голокост та, зокрема, «бандерівську ідеологію».

Так, «той, хто приписує за це відповідальність польському народу, підлягає штрафу або позбавленню волі на термін до 3 років».

Конгрес США висловив стурбованість даним польським законопроектом і надіслав президенту Польщі листа, у якому висловив сподівання, що Анджей Дуда накладе на нього вето.

Зазначимо, що 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про «заборону пропаганди бандерівської ідеології».

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

«Прикро, що українська тематика вкотре використовується у внутрішній політиці в Польщі, а трагічні сторінки спільного історичного минулого продовжують політизуватися», — зазначили в українському МЗС.