США припиняють фінансувати Центр протидії корупції
facebook.com/vitaliy.shabunin

США припиняють фінансувати Центр протидії корупції

Адміністрація Дональда Трампа припинила надання фінансової підтримки для Центру протидії корупції, проекту «Об’єднуємося заради реформ» та Організації міжнародного права в галузі розвитку (IDLO). Про це пише The Washington Journal з посиланням на адміністрацію президента США. 

За інформацією видання, рішення було прийнято внаслідок того, що Штати не мають свідчень ефективності фінансування подібних проектів в Україні. Вплинула також інформація про неодноразові зловживання грантовими коштами з боку ЦПК і його керівництва. У 2014-2016 рр. посольство США в Україні надало центру гроші Агентства США з міжнародного розвитку. Кошти були передані голові правління центру Віталію Шабуніну, керівнику ЦПК, та з’ясувалося, що вони були використані для власного збагачення посадовцями Центру.

Як повідомляє видання, 17 липня 2017 року, коли проти Шабуніна було відкрито офіційне кримінальне провадження, питання використання коштів центром Шабуніна потрапило у фокус уваги адміністрації Трампа. Розслідування ще не завершилось, але воно змусило адміністрацію президента США зупинити фінансову підтримку для ЦПК, проекту «Об’єднуємося заради реформ» та Організації міжнародного права в галузі розвитку, серед інших організацій, та переглянути офіційну політику в цій сфері.

«Протягом останніх декількох років США перерахували величезну кількість коштів на рахунки українських організацій для боротьби з корупцією, але питання щодо ефективності цієї допомоги і її користі для інтересів США в регіоні залишається відкритим. Тижня не минає, щоб не надходили повідомлення про корупцію на всіх рівнях. Взяти, наприклад, активістів і депутатів Сергія Лещенка і Світлану Заліщук, які, зайняті на державній службі, значно розбагатіли і придбали автомобілі і квартири», — йдеться в матеріалі.