Суд Москви залишив Романа Сущенка під вартою ще на 2 місяці

Московський міський суд продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку ще на два місяці. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на УНІАН.

«Продовжити термін тримання під вартою Сущенка Романа Володимировича на два місяці — всього до 16 місяців, до 13 січня 2018 року», — оголосив рішення суддя Суворов.

Після його оприлюднення адвокат Марк Фейгін уточнив, що суддя обмовився і в судовій ухвалі зазначено 30 січня.

Засідання у справі, як і всі попередні, пройшло в закритому режимі. Українських журналістів та консула України пустили до зали засідання лише на оголошення вердикту.

Сам Сущенко встиг заявити в залі суду, що чиниться тиск на його адвоката Фейгіна, щоб позбавити його захисту в російський судах.

«Мене збираються позбавити статусу адвоката вже в грудні за вказівкою російських спецслужб самі знаєте хто, щоб реалізувати відносно Романа Сущенко оперативну схему, як з Шаройком у Білорусі. Ну ви самі розумієте. Не будьте наївними», — написав сам Фейгін на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 10 листопада Московський міський суд відхилив скаргу захисту на продовження терміну арешту незаконно утримуваного в Росії журналіста Романа Сущенка.

Як повідомляв Main.in.ua, 30 вересня 2016 року ФСБ РФ у Москві затримала кореспондента «Укрінформу» Сущенка, назвавши його співробітником української розвідки, який нібито «цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю».

Кримінальну справу стосовно журналіста було порушено за статтею «шпигунство».

25 вересня 2017 року Московський міський суд продовжив термін арешту Сущенку до 30 листопада.