У Білорусі Шаройка звинувачують у шпигунстві, а радника посольства оголосили персоною нон ґрата

У КДБ Білорусі заявили, що українського журналіста Павла Шаройка затримали через нібито шпигунство. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу КДБ Білорусі.

«Стосовно П.Шаройко порушено кримінальну справу за ст.358 КК Республіки Білорусь ( «Шпигунство») і прийнято рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою», — йдеться у повідомленні.

За їх інформацією, Шаройко нібито створив агентурну мережу з числа громадян Республіки Білорусь, які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері.

У КДБ Білорусі заявили, Шаройко нібито визнав, що є співробітником військової розвідки під прикриттям та має військове звання полковника.

Через справу затриманого українського журналіста Павла Шаройка радника посольства України у Мінську Ігоря Скворцова оголосили персоною нон грата у Білорусі. Про це також йдеться у заяві КДБ Білорусі.

Стосовно радника посольства у Білорусі в КДБ заявили, що Шаройко нібито підтвердив координацію Скворцовим його розвідувальної діяльності. Сам Скворцов нібито теж «діяв під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі».

«За діяльність, несумісну з дипломатичним статусом, Скворцов оголошений персоною «нон грата», — йдеться у повідомленні.

У посольстві України в Білорусі відмовилися коментувати затримання українця та заяви КДБ у цій справі.

Нагадаємо, 17 листопада голова Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія повідомив про затримання кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла Шаройка у Білорусі за підозрою у «шпигунстві». Згодом виявилося, що Шаройка затримали ще 25 жовтня. Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста. Також затриманого у Білорусі журналіста Шаройка відвідав консул.