У Канаді відзначають День пам'яті українців, інтернованих у Першу світову
flickr.com/pburka

У Канаді відзначають День пам’яті українців, інтернованих у Першу світову

Сьогодні, 28 жовтня, в Канаді відзначається Національний день пам’яті інтернування під час Першої світової війни. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Резолюція щодо вшанування пам’яті українців, незаконно відселених під час Першої світової, було ухвалено Конгресом українців Канади три роки тому.

«Цього дня ми вшановуємо пам’ять постраждалих у перших канадських операціях інтернування (1914-1920). Це було примусове інтернування 8579 українців та інших європейців, які були оголошені «ворожими іноземцями» та заслані до 24-ох таборів інтернування по всій Канаді», — зазначають у Конгресі українців Канади.

В організації уточнюють, що єдиною підставою для інтернування було походження людини, а самі операції називають неправедливими. У Конгресі пообіцяли докладати зусиль, щоб надалі покласти край будь-яким проявам дискримінації та закликали всіх канадців вшанувати день пам`яті у своїх громадах.

Зазначається, що Канада застосовувала політику інтернування щодо «ворожих іноземців» під час Першої світової війни та впродовж двох років після її закінчення. Країна воювала з Австро-Угорщиною, тому 4000 українців, які мали австро-угорське громадянство, примусово виселили в табори, а їх майно конфіскували. Потім більшість із них отримали помилування, хоча велику кількість зобов’язали регулярно звітувати до поліції.

У 2008 році канадський уряд створив спеціальний фонд, який отримав фінансування у 10 млн доларів на проведення проектів, присвячених вшануванню пам’яті постраждалих унаслідок інтернування.