У Польщі затримали організаторів нелегальної міграції українців

Працівники польської прикордонної служби затримали підозрюваних в організації незаконного перетину кордону українськими громадянами. Про це повідомляє zaxid.net з посиланням на прикордонну службу Польщі.

Серед підозрюваних – двоє поляків та один українець. Зазначається, що затримані допомогали щонайменше декільком сотням громадянам мігрувати до сусідньої Польщі в обхід законодавства.

strazgraniczna.pl

«Правоохоронці вияснили, що впродовж року чоловіки шукали охочих людей у районах Цєшина і Бельсько-Б’ялої, які за невеликі фінансові винагороди видавали та реєстрували у повітових Службах праці заяви українців на працевлаштування. Ясно, що польські громадяни не мали ані наміру, ані можливості офіційно наймати українців на роботу», — зазначили у прикордонній службі Польщі.

На основі отриманих документів у польських консульствах оформлювалися робочі візи з правом працювати у Польщі. Українцям продавали фальшиві візи за 100-400 євро, за якими вони в’їжджали до Польщі, а далі для мігрантів відкривалася дорога до країн ЄС.

Польських громадян затримали, але згодом відпустили на поруки під наглядом поліції. Українця арештовано на три місяці рішенням районного суду Бєльсько-Б’ялої.

Трьом зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.