У США "з обережністю вітають" ідею миротворців на Донбасі
facebook.com/unpeacekeeping

У США «з обережністю вітають» ідею миротворців на Донбасі

Сполучені Штати вітають пропозицію розміщення миротворчої місії ООН на сході України, та закликають підходити до неї з обережністю і наполягають на тому, щоб миротворчі сили були розміщені по всій території конфлікту, а не лише на лінії розмежування. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на Держдепартамент США. 

У Державному департаменті, який фактично виконує функції міністерства закордонних справ у Сполучених Штатах, зазначають, що миротворча місія ООН може захистити жителів України всіх національностей та допомогти у відновленні державного суверенітету. Речник Держдепу Хезер Нойерт наголосила, що будь-яка сила такого типу «повинна мати широкий мандат на підтримання миру та безпеки на всій окупованій території в Україні».

Нагадаємо, днями Росія спрямувала до ООН проект резолюції про розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН. У тексті документу йдеться про розміщення миротворців лише на лінії зіткнення, а не на всій окупованій території. Ми писали про офіційний коментар, який надало з цього приводу Міністерство закордонних справ України.

Associated Press повідомляє, що США та Україна занепокоєні пропозицією розміщення миротворчих сил тільки на лінії розмежування. «Це може утвердити статус лінії розмежування як фактичного кордону між територією, яку контролює Україна та територією, зайнятою сепаратистами», наголошують автори статті.