У світі висловилися з приводу вироку Ахтему Чийгозу

Вчора, 11 вересня, Верховний суд окупованого Криму засудив заступника голови Меджлісу кримсько-татарського народу Ахтема Чийгоза до восьми років ув’язення. Трохи згодом з’явилися коментарі представників міжнародної спільноти з цього приводу. 

Турецьке інформаційне агентство «Анадолу» повідомляє, що в Туреччині сподіваються на перегляд вироку, винесеного щодо заступника голови Меджлісу кримських татар. Як сказано в повідомленні, прес-секретар МЗС Туреччини Хусейн Мюфтюоглу підкреслив, що чекає звільнення Ахтема Чийгоза.

На його думку, цей судовий вирок є ще одним несправедливим рішенням щодо кримських татар, які мирними шляхами демонструють свою стурбованість у зв’язку з подіями в Криму. Він також додав, що Туреччина надає великого значення питанню дотримання прав і інтересів корінного населення півострова.

Також вирок прокоментували у Посольстві США в Україні.

«Безпідставне засудження Ахтема Чийгоза – черговий приклад постійних утисків, що мають місце в окупованому Росією Криму. #КримЦеУкраїна», — наголошується в повідомленні посольства у Твіттері.

В офіційній заяві зовнішньополітичного відомства Великобританії зазначається, що суд не відповідав міжнародним стандартам за цілою низкою критеріїв. Також ідеться про те, що вирок і ув’язнення Чийгоза ще раз демонструють, що кримські татари та українці, які протестують проти незаконної анексії Криму, зазнають переслідувань на півострові. Велика Британія закликає звільнити Чийгоза та ще багатьох жителів Криму, ув’язнених через протидію анексії.

Про рішення суду також висловились у моніторинговій комісії ООН з прав людини. «Зазначаємо, що цей вирок стосується подій 26 лютого 2014 року, які відбувалися до окупації Криму, і цей вирок є фактичним виконанням законодавства РФ у Криму», — сказала голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер на брифінгу в Києві у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.