У травні розпочнеться будівництво космодрому в Канаді під українську ракету “Циклон-4М”
wikimedia.org

У травні розпочнеться будівництво космодрому в Канаді під українську ракету “Циклон-4М”

Канадська космічна компанія Maritime Launch Services планує 1 травня 2018 року розпочати будівництво першого космодрому Канади, котрий буде розташований у Новій Шотландії. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на заяву Голови канадської космічної компанії «Maritime Launch Services» Стів Матьє в інтерв’ю SpaceQ.

«Якщо все піде за планом, то ми розраховуємо взятися за роботу вже до першого травня», – зазначив він.

Після публікації результатів екологічної експертизи компанія Maritime Launch Services отримає можливість взяти в оренду землю для початку будівництва космодрому.

Проект будівництва космодрому не фінансується канадським чи українським урядом та має виключно комерційний характер. Будівництвом космодрому буде займатися найбільша будівна компанія в Атлантичній Канаді – Lindsay Construction.

Наразі українське КБ “Південне” займається адаптацією ракети “Циклон-4М” під майбутній космодром. «Циклон-4М» буде гібридною ракетою у сенсі поєднання її готових компонентів.

Друга ступінь виготовляється за попереднім проектом Циклон-4М, який планувався Україною та Бразилією. Уже виготовлено кілька екземплярів. Першу ступінь буде переведино на паливну пару газ і рідкий кисень. У структуру ракети вмонтують перевірений двигун другого ступеня РН «Зеніт», який при приблизно на 60 запусках відпрацював успішно у всіх 100%.

«Деякі деталі вже готові, і зараз «Південне» займається з’єднанням цих перевірених часом і досвідом компонентів в готову ракету», – додав Матьє.

Наразі ракети не виготовляються. Є вже готові частини, що залишилися від попередньої програми, є нові частини, над якими працюють конструктори, але самі по собі ракети будуть збиратися після того як компанія пройде через всі процеси проектування, оцінки та інтеграції проекту.

Перший пуск ракети заплановано здійснити влітку 2020 року.

«Зараз ми плануємо здійснити перший пуск влітку 2020 року. Очевидно, що це зажадає вкрай старанної роботи – ми відвели собі 18 місяців на будівництво, і ще 6 на випробування і введення в експлуатацію. Саме тому ми відштовхуємося від травня 2018 року, щоб встигнути до липня 2020», – резував Матьє.

Канадська компанія має на меті вийти на 8 запусків ракето-носія протягом року, але все залежить від Південмашу.

Невдовзі канадська космічна компанія Maritime Launch Services підпише останній контракт з КБ “Південне” і заводом «Південмаш».