У Великій Британії обіцяють пом'якшити візовий режим з Україною
facebook.com/SirAlanDuncan

У Великій Британії обіцяють пом’якшити візовий режим з Україною

Державний міністр Великобританії з питань Європи та Америки Алан Дункан має намір обговорити питання про пом’якшення візового режиму для громадян України на найвищому рівні у Лондоні. Про це він заявив, даючи інтерв’ю «Європейській правді». 

На минулому тижні Дункан відвідав Україну для зустрічей з представниками влади та участі в конференції Yalta European Strategy.

У ході інтерв’ю для «Європейської правди» він погодився із тим, що візовий режим, який наразі діє між Україною та Великою Британією, є незадовільним та запевнив, що розуміє невдоволення українців з цього приводу.

«Тут у Києві, під час візиту, я почув про конкретні випадки, коли люди платили за швидку візу, але не отримували її у швидкі терміни. Я чув, наскільки люди незадоволені візовими зборами. І я розумію, що особливо гострим це відчуття стало зараз, коли Україна отримала візову лібералізацію з країнами Шенгену», — зазначив Алан Дункан.

Британський міністр з питань Європи й Америки наголосив, що почув цей сигнал і запевнив, що буде обговорювати питання візової лібералізації на найвищому рівні, як тільки повернеться з робочої поїздки. Він додав, що головна причина такої візової політики – той факт, що до Сполученого Королівства їде дуже багато людей з різним минулим, що створює безпекові ризики. Він підкреслив, що Британія рада туристам, але водночас має зменшувати вплив небезпечних факторів.

Дункан визнав, що в українців є підстави вважати таку візову систему надлишковою, надто дорогою та надто повільною. Він заявив, що британські посадовці постійно переглядють візові правила для всіх країн світу і висловив переконання, що у певний момент правила щодо України в цій сфері зміняться.