У ЄС наполягають на створенні в Україні незалежного Антикорупційного суду
European Commission / Twitter

У ЄС наполягають на створенні в Україні незалежного Антикорупційного суду

У Євросоюзі наполягають на необхідності створення окремого Антикорупційного суду та готові допомагати з відбором суддів. Про це повідомляє «Європейська правда» посилаючись на відповідь представництва ЄС в Україні про позицію ЄС щодо антикорупційного суду після публікації висновку Венеціанської комісії.

В ЄС відзначають, що висновок Венеціанської комісії дуже важливий у контексті подальшої модернізації України і «містить корисне уточнення європейських стандартів створення спеціалізованих антикорупційних судових органів».

«Вищий спеціалізований антикорупційний суд повинен бути створений як незалежна і окрема установа від існуючої структури судової влади. І навпаки, впровадження цього суду в існуючу структуру судової влади через призначення спеціалізованих суддів у всіх загальних місцевих судах, апеляційних та верховних судах не може бути виправданим чи застосованим на практиці з огляду на чинне законодавство та міжнародні зобов’язання України щодо створення спеціалізованого антикорупційного суду», — йдеться у коментарі.

В ЄС також відзначили намір Президента Петра Порошенка створити антикорупційний суд, який би відповідав стандартам Ради Європи.

В Євросоюзі заявили про готовність надати українській владі підтримку у створенні Вищого спеціалізованого антикорупційного суду, який би відповідав висновку Венеціанської комісії.

«Незалежність, цілісність та професіоналізм усіх суддів, які будуть призначатися в антикорупційний суд, будуть мати вирішальне значення для відновлення довіри громадськості до влади, і ЄС готовий сприяти прозорості процесу відбору суддів у разі необхідності», — зазначили у ЄС.

Нагадаємо, нещодавно Венеціанська комісія оприлюднила висновок про Антикорупційний суд в Україні.