У Європарламенті пропонують скасувати роумінг для України
flickr.com/dgeezer

У Європарламенті пропонують скасувати роумінг для України

У Європейському парламенті запропонували скасувати плату за роумінг у мобільному зв’язку між ЄС і Україною, Молдовою та Грузією. Також серед пропозицій євродепутатів — створення трастового фонду для інвестицій в Україну і, можливо, запровадити нові санкції щодо РФ. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Пропозиції розроблено до саміту програми ЄС «Східне партнерство», що пройде у листопаді. Повідомляєтся, що пропозиції містяться у проекті доповіді до рекомендацій Європарламенту іншим європейським інституціям щодо цієї програми.

Європейський парламент пропонує для України, Молдови та Грузії модель «Східного партнерства-плюс». Крім скасування роумінгу, вона також передбачає запровадження для цих країн односторонніх тарифних преференцій або створення широкосмугових каналів зв’язку з ними.

Новий трастовий фонд для України, згідно з документом, має зосередитися на приватних і державних інвестиціях, зокрема в соціальну й економічну інфраструктуру. Ще одним важливим напрямком діяльності фонду стануть капіталовкладення, що мають посилити здатність України освоювати інвестиції.

Проект, розглядатимуть у четвер, 14 вересня, на засіданні комітету Європарламенту з закордонних справ. У тексті документу також пропонується, щоб Європейська комісія разом із Європейським інвестиційним банком розробили план створення нового інвестиційного плану для України та інших країн-учасниць «Східного партнерства», які «досягли найбільшого поступу в реформах».

Також у документі зроблено наголос на підтримці відновлення повного суверенітету України у Криму, Грузії в Абхазії та Південній Осетії і Молдови у Придністров’ї.

До розгляду проекту повним складом Європарламенту в листопаді його текст іще може зазнати змін.