Угорщина перешкоджатиме подальшому зближенню України та ЄС
Прес-служба Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини

Угорщина перешкоджатиме подальшому зближенню України та ЄС

Уряд Угорщини блокуватиме всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення з Україною. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ і торгівлі Угорщини.

Згідно з заявою, опублікованою сьогодні, 26 вересня на сайті угорського МЗС, таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання Петром Порошенком оновленого закону «Про освіту». Міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю агентству новин MTI назвав таке рішення Президента «ганебним» та висловив впевненість у тому, що воно завдасть відчутного удару по майбутньому України.

У заяві йдеться про те, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є, на думку Сіярто, «далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку».

Крім того, стверджується, що Україна втратила перспективи інтеграції до Європи. «Угорщина блокуватиме всі ініціативи, які можуть бути вигідними для України на усіх можливих форумах та в усіх міжнародних організаціях, і в першу чергу — в Європейському Союзі», — йдеться у повідомленні.

Також, згідно з заявою міністерства, Петер Сіярто зазначив, що на 36-й сесії Ради ООН з прав людини, яка триває зараз, Угорщина ветуватиме всі коментарі та зауваження ЄС, які не засуджуватимуть Україну з приводу підписання закону про освіту.

Як ми повідомляли раніше, прийнятий Верховною Радою оновлений закон про освіту викликав критику деяких представників міжнародної спільноти. Міністр освіти Лілія Гриневич у відповідь заявляла про готовність МОН спрямувати статтю закону, що викликала таку реакцію, на експертизу до Ради Європи. Вчора, 25 вересня, Президент України Петро Порошенко підписав новий закон про освіту.