Україна покине Інтерпол у разі обрання президентом представника Росії

Україна покине Інтерпол у разі обрання президентом представника Росії

Україна розгляне можливість призупинення членства в Інтерполі, якщо президентом організації оберуть представника Росії. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє прес-служба МВС.

Вибори нового глави Інтерполу відбудуться 21 листопада. Переобирати голову міжнародної поліцейської організації будуть після того, як наприкінці вересня зник її глава Мен Хунвей.

На посаду голови Інтерполу претендує ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки Російської Федерації Олександр Прокопчук.

Олександр Прокопчук

У разі його обрання, Україна розгляне питання призупинення членства в міжнародній поліцейській організації.

«Можливе президентство Росії в Інтерполі – абсурдне, суперечить духу та цілям організації. Україна розгляне питання щодо призупинення членства в Інтерполі, в разі обрання на посаду президента Інтерполу представника Росії», – заявив Арсен Аваков.

Аваков наголошує, що «РФ зловживає можливостями Інтерполу для боротьби та переслідування політичних опонентів». А це призначення дасть Москві додаткові інструменти для переслідування своїх опонентів.

Делегація України намагається завадити призначенню Прокопчука у Дубаї, де 18 листопада розпочалася 87-я сесія Генеральної асамблеї Інтерполу.

Крім того, про можливість виходу з Міжнародної організації кримінальної поліції також заявила Литва. Про це йдеться в резолюції, ухваленій парламентом республіки 20 листопада. У резолюції наголошується, що Росія постійно зловживає системою Інтерполу і користується нею «як інструментом політичного тиску і переслідування, а не як правовим інструментом», і що Прокопчук вніс у це свій особистий внесок. Крім того, якщо Інтерпол не буде захищено від тиску Кремля, литовські депутати пропонують створити нову міжнародну організацію.

До протесту долучилися і сенатори США — четверо американських сенаторів уже закликали адміністрацію президента Дональда Трампа і Генеральну Асамблею Інтерполу не дати Прокопчуку очолити організацію.

«Росія регулярно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів», – йдеться в спільній заяві чотирьох членів Сенату США.

Сенатори нагадали, що Прокопчук особисто брав участь у залякуванні супротивників Кремля, кінцевою метою чого є зміцнення диктатури Путіна і, відповідно, ослаблення демократії.