Україна зможе обрати алгоритм підготовки до членства в НАТО
nato-pa.int

Україна зможе обрати алгоритм підготовки до членства в НАТО

Парламентська асамблея НАТО прийняла резолюцію щодо зміцнення безпеки в Чорноморському регіоні, яка створює підстави для обрання Україною алгоритму з підготовки до членства в НАТО. Про це повідомила голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.

«На пленарному засіданні ПА НАТО в Бухаресті прийнято резолюцію «Зміцнення стабільності й безпеки в Чорноморському регіоні» з урахуванням поправки української делегації, що передбачає продовження стратегічного обговорення з Україною та Грузією питання чорноморської безпеки, а також подальшого посилення співпраці в рамках діяльноті НАТО, що спрямована на зміцнення безпеки в регіоні та реалізації політичного рішення щодо наступних кроків до імплементації рішення Бухарестського саміту 2008 року» — написала Фріз.

За словами голови делегації, резолюція створює підстави для обрання Україною алгоритму щодо підготовки набуття членства в НАТО.

Після ухвалення закону про євроатлантичну інтеграцію Україна повернулася до активного політичного процесу підготовки до вступу до Альянсу. Важливою умовою для цього є отримання Плану дій щодо членства та якісне впровадження Україною реформ для досягнення відповідності стандартам та критеріям Альянсу.

Нагадуємо, сьогодні Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію щодо інформаційної безпеки про розширення допомоги країнам-партнерам, зокрема Україні.