Українка стала лауреатом престижної премій у галузі математики
скріншот з відео

Українка стала лауреатом престижної премій у галузі математики

Український математик Марина В’язовська була обрана лауреатом премії SASTRA Ramanujan 2017 року. Це одна із найпрестижніших в світі нагород для молодих вчених-математиків. Повідомляє The New Indian Express.

Конкурсний комітет відзначив заслугу В’язовської у розв’язанні однієї з найскладніших задач математичної науки – упаковки куль у восьмивимірному просторі.

Раніше задачу пакування куль було розв’язано лише для просторів із трьома і менше вимірами, а розв’язання тривимірного випадку зайняло 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Натомість розв’язання В’язовської 8-вимірного випадку займає лише 23 сторінки.

У 2016 за вирішення цієї задачі Марина В’язовська отримала премію Салема, яка прирівнюється до Нобелівської у галузі математики.

Премія SASTRA Ramanujan була заснована в 2005 році на честь індійського вченого-математика Шрініваса Рамануджана. ЇЇ вручать українці 21-22 грудня 2017 року на Міжнародній конференції з теорії чисел в Університеті SASTRA в Кумбаконаме, рідному місті математика Рамануджана в Індії.

claymath.org

Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцей № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2010-му році захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України, а в 2013 році отримала ступінь доктора природничих наук в Боннському університеті, захистивши дисертацію «Модулярні функції і особливі цикли». З 2017 року працює у Федеральній політехнічній школі Лозанни.