Український закон про освіту явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми, - Петер Сійярто
facebook.com/kormanyzat

Український закон про освіту явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми, — Петер Сійярто

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у п’ятницю заявив з трибуни Генеральної Асамблеї ООН, що прийнятий в Україні закон про освіту порушує право на використання мови національними меншинами. Про це повідомляє Укрінформ.

 

«На жаль, парламент України 5 вересня прийняв новий закон у сфері освіти. Цей закон набагато більше скорочує права на використання мови (меншин – ред.), забороняє дітям до 10 років отримувати освіту рідною мовою», — заявив Петер Сійярто

Міністр підкреслив, що даний закон «явно порушує конвенцію ООН і міжнародні норми» та здатен створити небезпечний прецедент, якщо ООН зберігатиме мовчання.

«Ми наполегливо закликаємо високого комісара ООН з прав людини розпочати розслідування у зв’язку з прийнятим законом в Україні та використати всі наявні засоби для припинення порушень прав меншин цим новим законом», — зазначив Сійярто.

Міністр підкреслив, що Угорщина завжди підтримуватиме свої громади за кордоном.

Нагадаємо, що 5 вересня 2017 року на вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада розглянула законопроект № 3491-д про освіту й ухвалила його в другому читанні та в цілому. За таке рішення проголосували 255 депутатів.

Закон передбачає, що мовою освітнього процесу стане державна мова, та відповідно до освітньої програми одну або кілька дисциплін можна викладати двома і більше мовами — державною, англійською мовою, іншими офіційними мовами ЄС. Представникам національних меншин гарантується право навчання рідною мовою в окремих класах державних закладів дошкільної та початкової освіти.

З 5 класу діти національних меншин починатимуть навчатися державною мовою, а мову нацменшини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини відноситься до мов Європейського Союзу, можливе викладання також нею однієї чи кількох дисциплін.

Через протести ряду країн, передусім Угорщини, Україна направила статтю 7 закону про освіту на експертизу до Ради Європи.