В Іраку звільнено від сил ІД Таль-Афар, - Reuters
flickr.com/anthphoto

В Іраку звільнено від сил ІД Таль-Афар, — Reuters

Іракський прем’єр-міністр Хайдер Аль-Абаді оголосив про перемогу над бойовиками Ісламської Держави у місті Таль-Афар і, таким чином, звільнення від терористичних угруповань усієї провінції Ніневія. Про це повідомляє Reuters.

Таль-Афар став наступною ціллю у підтриманій США війні проти груп джихадистів після звільнення міста Мосул, де лідери Ісламської Держави у 2014 році проголосили утворення халіфату на території Сирії та Іраку. Мосул також є столицею провінції Ніневія.

«Таль-Афар було звільнено», — оголосив Абаді. «Ми звертаємося до бойовиків Ісламської Держави: де б ви не були, ми йдемо по вас і у вас немає іншого вибору, крім здатися або загинути», — додав він.

Повідомляється, що іракські військові відкладали оголошення про перемогу над терористами до повного очищення міста Аль-Айядія, що знаходиться в 11 кілометрах від Таль-Афару. Відділення іракської армії та поліції, діючи разом із шиїтськими воєнізованими угрупованнями, звільнили Аль-Айядію сьогодні після кількох днів несподівано жорстких боїв, повідомляє Reuters.

Нагадаємо, ранше BBC писали про те, що Таль-Афар є одним із останніх осередків Ісламської Держави в Іраку.