В Ізраїлі пришвидшать розгляд клопотань українців про певний статус
Benjamin / Flickr

В Ізраїлі пришвидшать розгляд клопотань українців про певний статус

З 17 жовтня МВС Ізраїлю ввело в дію нове рішення, що дозволяє розглядати за прискореною процедурою клопотання громадян України, які претендують на статус в Ізраїлі. Також це рішення передбачає пришвидшений процес депортації для тих, хто не відповідає зазначеним критеріям. Про це інформує ізраїльське російськомовне видання «Вести».

Тепер справи українців вирішуватимуться упродовж 7 днів.

У Міністерстві внутрішніх справ Ізраїлю вважають, що такий крок дозволить зменшити кількість нелегалів з України, а також зробить більш швидкими та «дружніми» перевірки в аеропорту Тель-Авіва.

Раніше таке правило запровадили для громадян Грузії.

За даними МВС, після скасування візового режиму в Ізраїль в’їхало близько 80 тисяч громадян України та Грузії, які потім або звернулися з клопотанням про надання статусу, або просто «розчинилися», працюючи нелегально.

Тільки з початку 2017 року громадяни України подали 7000 прохань про надання статусу біженця в Ізраїлі.

За старими правилами, людина, яка подала заяву про надання статусу, не могла бути депортована, поки спеціальна комісія не розгляне заяву і не дасть офіційну відповідь про надання притулку або відмову від такого. Така процедура займала від кількох місяців до кількох років. Навіть у випадку відмови, депортувати нелегала можна було лише якщо в країні результату йому не загрожує небезпека.