ЄС продовжує санкції проти Росії на півроку
flickr.com/europeancouncil_meetings

ЄС продовжує санкції проти Росії на півроку

Комітет постійних представників країн-членів Євросоюзу продовжив на шість місяців санкції проти осіб та компаній, дії яких підривають територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на власного кореспондента в Раді ЄС. 

Термін дії попередніх санкцій закінчується 15 вересня. Наразі точно невідомо, чи було внесено зміни до списків осіб та компаній, проти яких застосовуються санкції у вигляді заборони на в’їзд та замороження активів. В останньому варіанті списків до них входило 153 особи та 40 компаній. Рішення про продовження санкцій ще має затвердити Рада ЄС. Також, за інформацією агентства, надходять неперевірені повідомлення про те, що до списку може бути додана компанія «Кримські морські порти».

Нагадаємо, в березні 2014 року ЄС запровадив санкції проти 150 осіб та 37 компаній через дії, які шкодять або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Заходи включають в себе заморожування активів та заборону на в’їзд.

Кожного разу ще до завершення терміну дії санкцій ухвалювалося рішення продовжити їх ще на шість місяців. Востаннє таке рішення було ухвалено 13 березня цього року. Тоді зі списку виключили двох померлих — колишнього «прем’єр-міністра» «ЛНР» Генадія Циплакова та терориста з угрупування «Сомалі» Арсенія Павлова, краще відомого за прізвиськом «Моторола».

4 серпня цього року список розширили через скандал з постачанням турбін німецької компанії Siemens в анексований Крим. До переліку включили трьох російських посадовців: заступника міністра РФ з енергетики Андрія Черезова, директора департаменту міністерства енергетики РФ Євгена Грабчака та генерального директора «Технопромекспорту» Сергія Топор-Гілку. Перелік компаній, на які поширюються санкії поповнився ТОВ «ЗО Технопромекспорт», ВАТ «ЗО Технопромекспорт» та ТОВ «Інтеравтоматика».