ЄС закликає Україну якнайшвидше ввести в дію реформи аудиторської діяльності
flickr.com/byronv2

ЄС закликає Україну якнайшвидше ввести в дію реформи аудиторської діяльності

Європейський Союз закликає Україну до якнайшвидшого вступу в дію законопроекту № 6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку представництва ЄС в Україні.

«Маємо з прикрістю відмітити, що реформа аудиторської діяльності, яка відбувається в Україні із суттєвим запізненням, при впровадженні продовжує зустрічати опір. Протягом останніх двох років Європейський Союз надавав допомогу Уряду України та Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики у процесі розробки нового законодавства про бухгалтерський облік, фінансову звітність, аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила закон «Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності» (№6016-д), який приводить українське законодавство у відповідність до стандартів ЄС, 21 грудня минулого року. Однак чинності він досі не набув.

«Впровадження європейських і міжнародних стандартів у сфері аудиту та нагляду за аудиторською професією є частиною зобов’язань України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Дійсно, імплементація Угоди передбачає впровадження в Україні нових правил, практик та інституцій, які будуть відрізнятись від усталених процедур. Необхідні зміни мають сприйматися відкрито та позитивно», — додали у прес-службі.

У представництві зауважили, що реформування аудиторської діяльності є критичним для України не тільки в контексті виконання Угоди. Насамперед, це необхідно для відновлення репутації професії, встановлення довіри до фінансової звітності суб’єктів економічної діяльності і, як наслідок, для сприяння інвестиціям та міжнародній торгівлі.

«Ми сподіваємося, що проект Закону № 6016-д «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» набуде чинності найближчим часом, і нова регуляторна система для аудиторської діяльності буде впроваджена якнайшвидше», — йдеться в заяві.