Єврокомісія отримала проект "плану Маршалла" для України, чи схвалять його - невідомо
twitter.com/JHahnEU

Єврокомісія отримала проект «плану Маршалла» для України, чи схвалять його — невідомо

Єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Хан отримав проект «плану Маршалла» для України, але не дає чітких прогнозів стосовно його подальшого схвалення. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на «Дзеркало тижня». 

Під час виступу на Форумі громадянського суспільства Східного партнерства в Таллінні Хан розповів, що Єврокомісія отримала проект «плану Маршалла» для України від керівника литовського зовнішньополітичного відомства. Єврокомісар не дав жодних прогнозів щодо затвердження документу, та скептично оцінив потребу в його ухваленні.

«Зараз всі і скрізь говорять про «плани Маршалла», можна говорити, що є «інфляція планів Маршалла»- плани для Африки, для України, ще для когось», — зазначив він.

Повідомляється, що, на думку Хана, Єврокомісія вже має весь необхідний інструментарій для підтримки України й виділятиме гроші, але виключно у відповідності з вимогами проведення реформ. Він наголосив, що ЄК готова фінансувати розвиток української економіки, але потребує дотримання чітких критеріїв з боку української влади.

Комісар також вважає, що для інвестицій у першу чергу вимагає не плану, а зміни бізнес-клімату.

«Україна на 80 місці по привабливості бізнесу. Тобто Україні треба багато що зробити, щоб зробити своє бізнес-середовище привабливішим», — пояснив він.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у вересні міністр економічного розвитку Степан Кубів, нардеп Ганна Гопко та екс-прем’єр Литви Андрюс Кубілюс презентували проект «плану Маршалла» для України. Кубілюс під час презентації заявляв, що проект передбачає залучення в економіку України близько 5 млрд доларів на рік.

Він також зазначав, що дискусії з приводу «плану Маршалла» в Європарламенті триватимуть до кінця листопада, а в лютому чи березні наступного року може пройти перша конференція інвесторів.